remboursement cialis securite socialecialis générique forumvisit website
 
 
 

 

Yeşim taşı genelde yeşil renkte bulunur. Sarı, beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı ya da beyaz lekeli renklerde bulunabilir. Yeşim taşının pisliklerden vücudu arındırmasını sağlar. Diş problemlerinde ağrıları azaltması için kullanıldığı bilinir. Ağzın içine yerleştirilen yuvarlak yeşim taşı, dişin yanında durur ve konuşulduğunda diş için rahatlatıcı etkisi olduğu söylenir ve bilinir.

msf dating
who is kimora dating
big rapids web cam
speed dating pensacola florida
nathan penney dating

 

Yeşim taşının aşırıya kaça duyguları azalttığı ve hafiflettiği bilinir. Kişilerin görüş açılarına netlik kazandırır. Korku ve endişeleri kişilerin içinde atarak rahatlama duygusu verir. Yeşim taşı elinizde tuttuğunuzda rahatlama hissi ve sıcaklık verir. Kendisini taşıyan kişilerde cesaret ve adalet duyguları verir. Günlük olarak kullanılabilir ve dengeli ve iyileştirici etki verdiği bilinir. Gözleri rahatlatır ve akıl sağlığı konusunda dinginlik ve rahatlama hissi verir.

Yeşim taşı özellikle öğretmenler ve konuşmacılar tarafından tercih edilen bir taştır. Yeşim taşı renginden dolayı son derece rahatlatır ve huzur verir. Yeşim taşı ikizler, balık, boğa ve terazi burcunu simgeler. Özellikle bu burçları taşıyan kişiler tarafından çok faydalı olacaktır. Yeşim taşı akıl hastalıklarında ve göz hastalıklarında da çok kullanılan bir taştır. Özellikle Çinliler tarafından çok değerli görülen ve kullanılan taşlardan biridir. Bir çok Çinli iş adamının rahatlatıcı etkisinden dolayı ellerinden düşürmedikleri bir taştır.

 

 
 

 

6 Yorum yapılmış "Yeşim taşı"

 1. halil demişki 19 Eylül 12 13:33 

  slm bana faydalarını anlatırmısın

 2. Coşkun DURMUŞ demişki 19 Kasım 12 12:26 

  Bu taş Türklerin şamanizim döneminden beri kullanılır. Türklerin atası Yasef e babası moğol topraklarını kuruk olduğu halde verir ve Yasef sorar ben burada ne yapacağım diye. Babasıda tabiki yağmur yağdıracaksın diyerek Yasef e bu taşı verir. Bu taşın diğer adı YADA taşıdır. Türkler için kutsal İslam alemi içinse mucize taş olmanın yanı sıra Dünya milletleri için Türklerin sihirli taşıdır. Bu taşı kullanabilenler neredeyse düşünce gücü ve azda bilgi ile doğa olaylarına müdehale edebilir ve bunuda bulunduğu ortama fayda sağlamada kullana bilirler. İnsana temizlik duruluk ve rahatlık verir. Diş ağrıları içinde ağrıyan dişin yanına koyularak konuşulur. Titreşimleri ağrıyı yok eder.

 3. meryem demişki 14 Mayıs 13 10:28 

  vitiligo hastalığına iyi gelir mi?

 4. simay demişki 17 Kasım 13 17:09 

  Sadece ikizler boğa balık terazi değil kova bburcunda etkisi oluyor bu bilgiyi 10 yıldir tascilik yapmış bir abladan duydum

 5. reyhan demişki 10 Şubat 14 16:37 

  Ben katarak hastasıyım. Gözlerim iyileşe bilirmi

 6. hilal demişki 22 Kasım 14 11:55 

  bu taş faydalımı?????????????????

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image