remboursement cialis securite socialecialis générique forumvisit website
 
 
 

 

Turmalin taşı çeşitli renklere sahip şifalı taşlardan biri olma özelliği taşır. Doğada her renkte turmalin taşına rastlamak mümkündür. Turmalin taşlı takıların hiçbiri birbirlerine benzemezler. Eski bir Mısır inanışına göre turmalin, derinliklerden yeryüzüne çıkarken gökkuşağından geçmiştir. Bu nedenden dolayı da gökkuşağının bütün renklerini barındırır. Gökkuşağı adının da buradan geldiği bilinir. Birden çok renge sahip olan turmalin taşına kedi gözü, ışıkta yeşilden kırmızıya dönene de renk değiştiren denir.

 

Değerli taşlar arasında yarı değerli taşlar arasında bulunan turmalin taşı, maddi olarak bir çok taştan daha değerlidir. Turmalin taşı uykuyu dengeler. Zihni ve bedeni kuvvetlendirir. Uyum ve dengenin simgesi olan bir taştır. Pembe turmalin taşı kadını, yeşil turmalin ise erkeğin dengesini büyüler. Özellikle evli kişiler için kullanılması uygun olan taşlardan biridir. Evliliğin 8. ve 38. yılında çiftlerin birbirine hediye olarak vermeleri uygundur.

Turmalin taşının temsil ettiği burçlar boğa, aslan, terazi ve oğlak burcudur. Turmalin taşı hormonal denge sağlar. Bu taşı kullanan kişilerin tehlikelerden uzak durduğu söylenir. Pozitif ve negatif kutuplara sahiptir. Turmalin taşı akciğer ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan bir taştır. Astım, bronşit ve soğuk algınlıklarında yardımcı olan bir taştır. Kırmızı turmalin kalp ve alt karın bölgesindeki organların temizlenmesini sağlar. Yeşil turmalin, huzur ve kendini koruma gücünü verir. Siyah turmalin sinirsel dengesizlikleri çözer.

 

 
 

 

2 Yorum yapılmış "Turmalin taşı"

  1. belgin demişki 14 Aralık 13 08:02 

    peki bu taşları nereden alabiliriz sizin satış sitenizde bulamadım yataşı ve turmalin istiyorum

  2. erhan demişki 27 Aralık 13 20:41 

    istanbul eminönünde mısır çarşısına yakın yerlerde satılıyor

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image