Şifalı Taşlar Topaz taşı - Burçlara Göre Şifalı Taşlar

Topaz taşı

 Topaz taşı kuvvetli ve güçlü şifalı taşlardan biridir. Topaz taşı bir çok hastalığa iyi gelir. Topaz taşının diğer ismi sarı yakuttur. Diğer adı ise aşk taşıdır. Topaz taşının ismi gibi farklı renkleri bulunmaktadır. Nadir bulunan taşlardan olmasının yanı sıra, mücevher olarak çok tercih edilen bir taştır. Bunun için çok değerli taşların arasındadır. Aslan, ikizler, başak, oğlak, yay ve yengeç burcunun taşı olarak anılır. Bu burcu taşıyan kişilere pozitif enerji verdiği söylenir ve bilinir.

 

Topaz taşının şifa niyetine de kullanıldığı bilinir ve uygulanır. Uykusuzluk sorununa çare olduğu bilinir. Kan dolaşımı bozukluğu sebebiyle ortaya çıkan gerginlik ve uykusuzluğa iyi gelen şifalı bir taştır. Bedeni gevşetir ve dolayısıyla rahat bir uyku alınmasına yardımcı olur. Turuncu renkli topaz taşı neşe ve cesaret duygularını ortaya çıkarır. Topazın güçlü enerjisi ruhumuza yansır ve renk yelpazesi ile tercih etmek bize kalır.

Şeffaf veya yarı şeffaf renkli olan topaz taşı ise ruhsal bakımdan iyi hissedilmesine yol açar. Topaz taşı Rusya, Amerika, Almanya, Çin, Brezilya ve Pakistan’ dan çıkarılır. Mavi topaz en çok tercih edilen taşlardan biridir. Bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. Bunun için mavi topazın anlamı bereket taşı olarak bilinir. Topaz altın ya da tercihen gümüşte mücevher olarak çok tercih edilen taşlardan biridir. Bu değerli ve şifalı taş göz alıcı renkte ve güzelliktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir