remboursement cialis securite socialecialis générique forumvisit website
 
 
 

 

Topaz taşı kuvvetli ve güçlü şifalı taşlardan biridir. Topaz taşı bir çok hastalığa iyi gelir. Topaz taşının diğer ismi sarı yakuttur. Diğer adı ise aşk taşıdır. Topaz taşının ismi gibi farklı renkleri bulunmaktadır. Nadir bulunan taşlardan olmasının yanı sıra, mücevher olarak çok tercih edilen bir taştır. Bunun için çok değerli taşların arasındadır. Aslan, ikizler, başak, oğlak, yay ve yengeç burcunun taşı olarak anılır. Bu burcu taşıyan kişilere pozitif enerji verdiği söylenir ve bilinir.

free personal sex sites
methow valley web cam
roller coaster web cams
friend wer dating search
dating 4 free
dating apanese
adult girl chat
singles search kuala lumpur

 

Topaz taşının şifa niyetine de kullanıldığı bilinir ve uygulanır. Uykusuzluk sorununa çare olduğu bilinir. Kan dolaşımı bozukluğu sebebiyle ortaya çıkan gerginlik ve uykusuzluğa iyi gelen şifalı bir taştır. Bedeni gevşetir ve dolayısıyla rahat bir uyku alınmasına yardımcı olur. Turuncu renkli topaz taşı neşe ve cesaret duygularını ortaya çıkarır. Topazın güçlü enerjisi ruhumuza yansır ve renk yelpazesi ile tercih etmek bize kalır.

Şeffaf veya yarı şeffaf renkli olan topaz taşı ise ruhsal bakımdan iyi hissedilmesine yol açar. Topaz taşı Rusya, Amerika, Almanya, Çin, Brezilya ve Pakistan’ dan çıkarılır. Mavi topaz en çok tercih edilen taşlardan biridir. Bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. Bunun için mavi topazın anlamı bereket taşı olarak bilinir. Topaz altın ya da tercihen gümüşte mücevher olarak çok tercih edilen taşlardan biridir. Bu değerli ve şifalı taş göz alıcı renkte ve güzelliktedir.

 

 

Benzer yazılar

Sarı yakut taşı
Sarı yakut taşı En güçlü ve kudretli taşlardan biri olan sarı yakut taşı birden fazla hastalığa iyi gelir. Bu şifalı sarı yakut taşının diğer ismi de Topaz taşıdır. Bir çok rengi bulunur ve aşk taşı... 
 

 

3 Yorum yapılmış "Topaz taşı"

 1. macid aydın demişki 15 Eylül 14 11:10 

  bu taşları nasıl ve nereden alabilirim. fiyatı nedir

 2. Hazdar Siliseri demişki 28 Ekim 14 18:05 

  Bu taşı Almanyada nerde bulabilirim,gr olarakmı satılır,fiyatı nedir bilginize ihtiyacım var.
  Teşekkür ederim.

 3. admin demişki 28 Ekim 14 23:58 

  Merhaba Rostock’ da kurulan pazarda bu tür taşları satan bir satıcı vardı, onun elinde vardır diye tahmin ediyorum. Eğer Rostock yakınlarındaysanız mutlaka görmenizi tavsiye ederim, büyük bir tegahta oldukça fazla çeşit değerli taş sergiliyordu.

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image