remboursement cialis securite socialecialis générique forumvisit website
 
 
 

 

Mercan taşı organik bir taştır. İlkel organizmalar olan mercan poliplerinin kireçleşmiş iskeletlerinden oluşur. Mercan taşının sedef hastalığına çok iyi geldiği herkes tarafından bilinir. Bunun yanında pek çok cilt hastalığının tedavisinde yardımcıdır. Kişilere ruhsal anlamda rahatlama ve dinginlik verir. Mercan taşı kararlılığın simgesidir. Mercan sıcak ve temiz denizlerden bulunur. Adaların kenarında topluluk oluşturan mercanlara atol denir. Kıyı yakınlarında olanlar ise mercan resifleridir.

 

Dünyanın tüm sıcak denizlerinde mercanlar bulunur. Mercanlar saf kalsiyumdan oluşurlar. Kırmızı mercanlar akrep burcunu temsil ederler. Kırmızı mercan kansızlığa, kan dolaşımı hastalığına ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Çocuklara koyulan mercan isminin sağlıklı büyüyecekleri inancını taşıdığı söylenir. Yaşam gücünü artırması için kırmızı ve siyah mercanı boyunda taşınması önerilir.

Kırmızı mercan insanlar arasında ilişkileri güçlendirir. Kırmızı mercan taşı diğer mercanlara göre daha pahalıdır. Bunun için piyasada kırmızıya boyanmış ve daha uygun fiyatlarda olan beyaz mercanlar satılır. Mercanın bereket getirdiğine inanılır. Şifalı taşlar arasında kırmızı renk ağırlığı olan taşlardandır ve rengi dolayısıyla cazibe ve enerjiyi artırır. Günlük yaşamda ufak kazalardan koruduğu bilinir. Kırmızı mercan kişilere ağır bir duruş ve kendine güven verir. Kendinizi kötü hissettiğiniz zaman şifalı taşlardan olan mercandan faydalanmak gerekir.

 

 
 

 


Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image