Şifalı Taşlar Aslan burcu ve taşları - Burçlara Göre Şifalı Taşlar

Aslan burcu ve taşları

Aslan burcu yöneticidir ve her şeyin hakimi olmak isterler. Önderlik ruhunda olan aslan burcunu taşımak gerçekten çok zordur. Organizasyon fikirleri çok güçlüdür ve onlar için olmaz diye bir kelime yoktur. Başkalarına yardım etmeyi amaç edinmiş aslan burcu çok cömerttir. Bazen bu duyguları yaşamak kendisine bile ağır gelen aslan burcu dürüst ve merttir. Çok güçlü olan aslan burcu, herkesin bu gücü fark etmesi için çalışırlar. Kesinlikle baskıya maruz kalmak istemezler ve bunun için tüm güçleri,ni kullanırlar. Aslan burcu gururlu ve alıngadır. Fikirlerine değer veriömesinden hoşlanırlar.


Aslan burcunun da fiziksel olarak rahatsızlanmaya maruz kaldığı zayıf noktaları vardır. Özellikle boğaz enfeksiyonu ve tiroid bezi enfeksiyonlarının giderilmesi için faydalı olacak taşlar mevcuttur. Kehribar taşının bu hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Roma döneminde oldukça yaygın olarak kullanılan kehribar taşı günümüzde de tavsiye edilmektedir. Duygusal anlamda da dengeleyici olması açısından Kristal Kuvars, negatif enerjiyi atmanızı sağlayacaktır. Pozitif enerjiyi harekete geçirerek aktivite eder ve olumlu düşüncelerinizi açığa çıkarır.

Oniks taşı da konsantrasyon güçlüğü yaşayan aslanların, dikkatini toplamasına yardımcı olur. Gelecek için kaygılanan aslanların daha dengeli olmasını sağlar. Sitrin bir çok hastalığın oluşumuna engel olur böbrek, kalp ve ciğerler açısından tedavi edici etkisini gösterir. Ayrıca kendine olan güveni güçlendirir ve evrensel güç sağlar. Turmalin hormon sisteminin dengelenmesin de yardımcı olacak taşlardan biridir. Olumsuzluklara karşı gücünüzü artırır ve daha dikkatli olmanızı sağlar.

Bir önceki yazımız olan Yengeç Burcu (22 Haziran – 23 Temmuz) başlıklı makalemizde faydaları, Kristal Kuvars ve Safir hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir