http://www.sifalitasla299AKİK ( Agat,  Agate, Yementaşı)

Adını Sicilya’nın en büyük nehri olan Achates nehrinden almıştır. Dünyada en çok bulunan akik taşı renk sınırsızlığı ile alıcılara büyük imkanlar tanımış ve gözde taşlardan biri olmuştur.

“ Renk dağılımındaki ihtişam ve halkalarındaki renklerinin eşsiz güzelliği sayesinde son zamanlarda alıcıların ilgisini üzerine çekmiştir.”

Akik taşının etkileri ;

* Vücüttaki gergin olan kısımlara sıcaklık hissi vererek gerginliğin azalmasına ve ağrıların azalmasını sağlar.
* Genellikle cilt hastalıkları konusunda Ametist’ten sonra 2. sırayı almakta ve damarların kuvvetlenmesini sağlamaktadır.
* Özellikle erkeksi bir enerjiye sahip olan akik cinsel organların güçlenmesi için kulanılmaktadır.
* Lohusa döneminde hem anne hem bebeğin gelişimi açısından faydalı olup kullanılması uygun görülmektedir.
* Diğer akik taşlarına nazaran Mavi Akik taşı boğaz çakrasında etkilidir ve boğaz ile ilgili hastalıklarda kullanılması önerilmektedir.

Akik taşının psikolojik etkileri ;

* Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsaniz Akik size iyi gelecektir.
* Dünyevi başarıyı simgeleyen Akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır.
* Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar.
* Kırmızımsı turuncu renkteki Akikler fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir. Yaşanılan ana yoğunlaşma isteğini güçlendirir.
* Mavi dantelli Akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir.
* Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır.
* Yosun Akik, insanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur.

 

 

Benzer yazılar

Şifa amaçlı taşlar nasıl kulla...
Şifa amaçlı taşlar nasıl kullanılır Taşların faydaları ve kullanımına yönelik bir çok fikir beyan edilmiştir. Taşların sırrı ve gizemi onları ne kadar doğru kullandığınızla alakalıdır. Bu konuda bir çok fikir ortaya... 
Şifalı taşların insan üzerinde...
Şifalı taşların insan üzerindeki etkileri Şifalı taşlar geçmişten günümüze gelen, özelliğini asla yitirmeyecek gizeme sahip mucizelerdir. Şifalı taşların nerede, nasıl ve hangi amaçla kullanıldığı çok önemlidir. Şifalı... 
Ağrılara iyi gelen taşlar
Ağrılara iyi gelen taşlar Taşların ruhsal anlamının yanı sıra fiziksel ağrıları da tedavi edici özelliği olduğuna inanılır. Bu inanışlara göre vücutla temas ettiği zaman ağrıyan bölgelere iyi gelirler ve oldukça... 
Şifalı taşların özellikleri...
Şifalı taşların özellikleri Taşların kişilerin ruhsal ve fiziksel yaşantılarında tahmin edemeyeceğiniz kadar faydası vardır. Ahmet Marankiye göre elmasın eski çağlardan günümüze kadar gelen en değerli taşlar arasında... 
Şifalı taşlar sosyeteye takı o...
Şifalı taşlar sosyeteye takı oldu Son zamanlarda sosyetik isimler arasında takı tasarımcılığı pek moda. Bir dönem biliyorsunuz kendi takını, kendin yap trendi vardı. Neredeyse her sokak başında bir boncukçu açılmıştı. Bu... 
TESPİH VE TÜRK İNSANI
TESPİH VE TÜRK İNSANI Resimde Gördüğünüz Kaplan gözü taşı – Gümüş tespih satıştadır Tıklayınız. TESPİH VE TÜRK İNSANI Gaziantep’te tarihi Zincirli Bedesten’de tespih üretimi ve satışı... 
 

 

7 Yorum yapılmış "Akik"

 1. caner demişki 13 Ağustos 10 11:02 

  sitenizi guzel buldum faydali taslari inceliyorum.

 2. admin demişki 12 Ekim 10 22:51 

  Beğenmenize sevindik. Halen sitemizde çok eksiklerimiz var. Bunları sizinde eleştiri ve tavsiyelerinizle gidereceğiz.
  Her zaman bekleriz.

 3. Mavi Damarlı Agat (Akik) Kolye 1 | Şifalı Taşlar demişki 09 Kasım 10 23:50 

  [...] Akik (Agat) Taşının Faydaları Hakkında bilgi için TIKLAYIN     Mavi Damarlı Agat (Akik) Kolye 1 Satın Alma Formu [...]

 4. Gümüş Akik Tesbih 1 | Şifalı Taşlar demişki 23 Aralık 10 22:43 

  [...] Akik (Agat) Taşının Faydaları Hakkında bilgi için TIKLAYIN [...]

 5. AHMET demişki 08 Ocak 11 11:00 

  MERABA BEN BİR ADET KIRMIZI AKİK YÜZÜK ALMAK İSTİYORUM AMA ÜSKÜDARDA OTURUYORIM BURAYA EN YAKIN ŞİFALI TAŞÇI NEREDEDİR DÖNERSENİZ SEVİNİRİM 537 917 60 34

 6. Carnelian Akik Bileklik 1 | Şifalı Taşlar demişki 17 Mart 11 10:03 

  [...] Akik (Agat) Taşının Faydaları Hakkında bilgi için TIKLAYIN [...]

 7. selen demişki 23 Mayıs 14 10:41 

  merhaba,annemın kıreclenmesı var heryerınde.ozellıkle dızlerınden cok sıkayetı var.sıfa ıcın hangı tası onerırsınız?aslan burcu kendısı.
  tskler.

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!





*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Click to hear an audio file of the anti-spam word